Search
Close this search box.
راه اندازی خط تولید مایع دستشویی می تواند یکی از مشاغل پر سود و پردرآمد باشد چرا که مردم همواره به بهداشت فردی خود اهمیت می دهند و در هر خانه ای نیاز به مایع دستشویی پیدا می شود. مصرف مایع دستشویی نه تنها در کشور ایران بلکه در تمام کشورهای جهان هم روز به روز در حال افزایش است، به همین منظور اگر بتوانید خط تولیدی برای مایع دستشویی بزنید، بدون شک بعد از مدتی که کسب و کارتان ارتقا یافت، می تواند به فکر فروش در بازارهای خارجی باشید و از این طریق سودهای بیشتری نیز به دست آورید.
همچنین شما می توایند در کنار راه اندازی خط تولید مایع دستشویی از مزایای خط تولید مایع ظرفشویی نیز بهره ببرید.

نمونه خط تولید مایع دستشویی

 

راه اندازی خط تولید مایع دستشویی

 

خط تولید مایع دستشویی هزینه زیادی برایتان در بر ندارند اما با بازار پر رونق خود نه تنها می تواند سرمایه ای که برای راه اندازی خط تولید صرف کردید را برگرداند، بلکه در کوتاه مدت سودهای زیادی هم برایتان به ارمغان می آورد. شاید نهایتا بتوانید با هزینه ای حدود ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان یک خط تولید مناسب راه اندازی کنید و پس از آن به تولید مایع دستشویی اقدام نمایید. مطمئن باشید چنانچه محصولات باکیفیتی تولید کنید، خیلی زود مشتریان پر و پا قرصی به دست می آورید چرا که مایع دستشویی طبق دلایلی که در قبل آوردیم، از اهمیت زیادی نزد مردم برخوردار است.

 

مایع دستشویی جزو اقلامی است که نیاز به بازاریابی زیادی ندارد و مردم با کارایی و کاربرد آن به صورت کامل آشنا هستند؛ به همین دلیل مبالغ زیادی را در زمینه بازاریابی صرفه جویی خواهید کرد و می توانید این هزینه ها را صرف کارهای دیگر بکنید. تقاضا نیز برای مایع دستشویی همواره وجوددارد چرا که مردم دائما با تمام شدن حجم مایع دستشویی شان، نیاز مجدد به آن پیدا می کنند. در حالت کلی می توان گفت که سرمایه گذاری برای راه اندازی خط تولید مایع دستشویی سودمند است چرا که نه تنها هزینه زیادی بابت احداث خط تولید نمی پردازید بلکه از هزینه زیاد بابت بازاریابی هم راحت می شوید و همیشه برای محصولات خود مشتری دارید.

 

هزینه راه اندازی خط تولید مایع دستشویی

 

هزینه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید مایع دستشویی با دیگر مواد شوینده متفاوت است. در واقع هزینه خرید مواد اولیه، تجهیزات، یادگیری فرمولاسیون خاص و … در خط تولید مایع دستشویی بر اساس فاکتورهای خاصی تنظیم می شود. در زمان راه اندازی باید به فکر اخذ مجوزهای لازم باشید که روند دریافت مجوزها و قانونی کردن کسب و کارتان نیز خود هزینه های دیگری برایتان در پی خواهد داشت.

 

به شما پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از راه اندازی خط تولید مایع دستشویی به سراغ بازار هدف خود بروید و مشتریان تان را بیابید چرا که در صورت تولید محصول و نداشتن مشتری، ممکن است ضرر کنید و نتوانید محصولات تان را در موعد مناسب بفروشید. اگر بتوانید مشتریان و بازار خود را پیدا کنید، تمام هزینه هایی که بابت راه اندازی خط تولید مایع دستشویی پرداخت کردید به شما باز می گردد و می توانید بعد از مدتی از این کسب و کار فقط سود به دست بیاورید.

 

با داشتن یک بیزینس پلن مناسب، می توانید تا حد زیادی از هزینه ها را کاهش دهید. همچنین اگر با عرضه کننده تجهیزات و مواد اولیه معتبر در ارتباط باشید، از آن جا که این مجموعه ها سود کمی بابت عرضه محصولات از شما می گیرند، در خریدتان سود می کنید و مبالغی که باید برای پرداخت سود واسطه هزینه می کردید را برای موقعیت های دیگر به منظور پیشرفت کسب و کارتان در نظر می گرفتید.

 

مراحل راه اندازی خط تولید مایع دستشویی

 

اولین مرحله در راه اندازی خط تولید مایع دستشویی همانطور که گفتیم ابتدا شناخت مشتریان است. البته در کنار این کار شما باید یک بیزینس پلن نیز برای خود طراحی کنید و با بررسی کامل کسب و کارتان، بدانید که کسب و کارتان اکنون در چه مرحله ای است و در یک بازه زمانی مشخص قرار است به چه مرحله ای برسد. همچنین شما باید بعد از تنظیم بیزینس پلن، شما باید به دنبال دریافت مجوزهای لازم باشید تا پس از اینکه برای خرید تجهیزات و مواد اولیه اقدام کردید، در سریع ترین زمان مجوزهای لازم را اخذ کنید و شروع به فعالیت نمایید.

 

شما باید در زمینه نحوه تولید نیز دانش و آگاهی کاملی به دست بیاورید. به این منظور باید از کارشناسان حرفه ای که خود در تولید مایع دستشویی فعالیت دارند کمک بگیرید. این افراد با دانش و مهارت خود به شما کمک می کنند تا خیلی زود به مسیر تولید مسلط شوید و مایع دستشویی با کیفیتی را تولید کنید.

 

تجهیزات خط تولید مایع دستشویی

 

اما تجهیزات و دستگاه هایی که در خط تولید مایع دستشویی نیاز دارید چه دستگاه هایی هستند؟ شما باید با انواع این دستگاه ها آشنا باشید تا در هنگام خرید هیچ کدام را از قلم نیندازید. از جمله دستگاه های تولید مایع دستشویی و مواد شوینده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • دستگاه یونیزه کردن آب

از آن جا که در آب مواد معدنی مختلفی وجود دارد و همچنین از درجه سختی زیادی هم برخوردار است، نمی توان از آن در تولید برخی محصولات مثل مواد شوینده استفاده کرد. دستگاه یونیزه کردن آب باعث می شود تا سختی آب کاهش پیدا کند و شما بدون هیچ مشکلی بتوانید از آبی که توسط این دستگاه یونیزه می شود، استفاده کنید. در واقع سختی آب برای اینکه بتوان به وسیله آن مواد شوینده را تولید کرد باید کمتر از ppm40 باشد، به همین منظور از این دستگاه استفاده می کنند تا سختی آب را به زیر این مقدار برسانند.

 

  • مخزن ذخیره آب با پمپ

از مخزن آب به منظور نگهداری آب در طول روز استفاده می شود. در واقع این مخزن تهیه می شود تا بتوان جهت تولید مواد شوینده به آب مناسب دسترسی پیدا کرد. در این مخزن یک پمپ نیز وجود دارد که به تولیدکننده اجازه می دهد از طریق آن بتواند هر موقع که می خواهید به آب مورد نیاز در خط تولید دسترسی پیدا کند.

 

  • میکسر

دستگاه میکسر به منظور ترکیب کردن آب با دیگر مواد باید تهیه شود. با مخلوط کردن مواد اولیه با آب و در نهایت میکس و مخلوط کردن شان، فرآیند تولید مایع دستشویی آغاز می شود.

این فرآیند باید بر اساس یک سری مکانیزم ها و روش های خاص انجام شود که همانطور که در قبل گفتیم، باید این مکانیزم ها را یاد بگیرید. میکسر جزو جدانشدنی خط تولید مایع دستشویی است و از آن به عنوان مهمترین تجهیزات یاد می شود.

در صورتی که میکسر نباشد، هیچ کدام از دستگاه های دیگر کاربردی ندارند چرا که عملیات اصلی تولید توسط میکسر انجام می شود. میکسر فرمولاسیون خاص شما را اجرایی می کند و تمامی مواد را با هم ترکیب خواهد کرد تا در نهایت بتواند مایع دستشویی را تولید کنید.

 

  • پمپ غلیظ کش

پمپ غلیظ کش ترکیبی که توسط میکسر ایجاد می شود را به ظرف های مربوط به مایع دستشویی انتقال می دهد. در هنگام خرید پمپ غلیظ کش دقت کنید که حتما این پمپ مخصوص مایع دستشویی باشد. پمپ غلیظ کش در انواع مواد شوینده با هم متفاوت است و نباید از پمپ های مخصوص مواد دیگر برای مایع دستشویی استفاده کنید.

 

  • دستگاه پر کن

دستگاه های پر کن در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار وجود دارند که شما می تواند بر اساس میزان محصولی که تولید می کنید و همچنین نوع آن ها، یکی از این دستگاه ها را خریداری نمایید. همچنین به میزان بودجه تان در هنگام خرید دستگاه پرکن باید دقت کند.

 

  • تجهیزات آزمایشگاهی

خط تولید مایع دستشویی شما باید مجهز به تجهیزات آزمایشگاهی باشد تا بتوانید کیفیت محصولات تان را بررسی کنید. در واقع از آن جا که مایع دستشویی ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارد، به همین منظور باید از کیفیت و سلامت محور بودن آن مطمئن شد. از این رو در تولیدی های مایع دستشویی استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی الزامی است تا تولیدکنندگان محصولی سالم و مناسب را به دست مشتریان برسانند.

 

نکات مهم در راه اندازی خط تولید مایع دستشویی

 

در هنگام ایجاد خط تولید مایع دستشویی باید به چند نکته مهم توجه کنید تا بتوانید محصولات خود را بدون هیچ مشکلی تولید و به فروش برسانید. نکته اول به دست آوردن علم و آگاهی کامل در زمینه نحوه تولید مایع دستشویی است. شما باید با فرمولاسیون خاصی که در تولید این مواد وجود دارد آشنا باشید تا بعد از خرید تجهیزات بتوانید به راحتی مایع دستشویی را تولید و بسته بندی کنید و سپس روانه بازار برای فروش نمایید.

 

از آن جا که مایع دستشویی با سلامت انسان سروکار دارد، پس نیاز به اخذ مجوز از سوی ارگان های مربوطه نیز دارد. شما باید برای گرفتن مجوزهای لازم خط تولیدی خود به سراغ وزارت بهداشت و دیگر ارگان های مربوطه بروید. برای اینکه مایع دستشویی با کیفیت عالی و مناسب تولید شود، نیاز است که تمامی تجهیزات مورد نیاز برای تولید آن در خط تولید قرار بگیرد. به همین دلیل قبل از راه اندازی به خوبی از تمامی تجهیزات مطلع شوید و آن ها را به خط تولید خود اضافه کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

 

مواد اولیه نیز جزو موارد مهمی است که در راه اندازی خط تولید مایع دستشویی باید به آن دقت کنید. مواد و متریال شما باید از کیفیت لازمه برخوردار باشند و همچنین مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت غذا و دارو را کسب کنند تا نهایتا بتوانید به وسیله آن ها مایع دستشویی تولید و به فروش برسانید. مواد اولیه، تجهیزات و تمام اصول تولید مایع دستشویی شاید با دیگر مواد شوینده متفاوت باشد، به همین دلیل نیاز است تا شما فقط در زمینه مایع دستشویی تحقیق کنید و نکات لازم را در راه اندازی خط تولید آن رعایت نمایید.

 

اهمیت استفاده از مایع دستشویی

 

بگذارید قبل از اینکه به سراغ نحوه راه اندازی خط تولید مایع دستشویی برویم، در مورد اهمیت مایع دستشویی صحبت کنیم تا با بازار آن بیشتر آشنا شوید. مایع دستشویی یکی از اقلام پر مصرف در هر جایی است. در زمان شیوع ویروس کرونا استفاده از این مواد افزایش پیدا کرد و مردم اهمیت بیشتری به آن دادند. شیوع ویروس کرونا هر چند اتفاقات بد بسیاری را رقم زد اما بزار شوینده جات مثل مایع دستشویی را رونق داد و تولیدات کارخانه های مواد شوینده افزایش پیدا کرد.

 

محبوبیت مایع دستشویی بین مردم به قدری زیاد است که تولیدکنندگان برای پوشش دادن سلایق مختلف این مایع را در رایحه های مختلف تولید می کنند تا بتوانند نیاز مشتریان شان را به صورت کامل برطرف کنند. حالا برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که در تولید مایع دستشویی پیشتاز هستند و این مواد را با بو و رایحه های متفاوت تولید و به دست مشتریان شان می رسانند.

 

مشاوره خط تولید مایع دستشویی شویاسازان

 

مجموعه شویاسازان در زمینه ارائه مشاوره های لازم جهت راه اندازی خط تولید مایع دستشویی فعالیت می کند. این مجموعه از صفر تا صد راه اندازی کسب و کار در کنارتان است تا بتوانید بدون هیچ مشکلی خط تولید خود را راه اندازی کنید و خیلی زود به بازدهی برسید. این مجموعه تمام تجهیزات مورد نیاز را از سوی تولیدکنندگان معتبر در اختیارتان قرار می دهد و در مورد استفاده از آن ها آموزش های لازم را به شما خواهد داد.

 

در مجموعه شویاسازان می توانید بدون اینکه نیاز به مراجعه به هیچ کارشناس دیگری پیدا کنید، تمام اطلاعات و نکات مفید جهت راه اندازی خط تولید مایع دستشویی را به دست آورید. در اداره تولیدی مایع دستشویی و به سود رسیدن از این راه، داشتن اطلاعات درست مهمترین عامل است که شویاسازان تمام دانش و علم لازم را در اختیارتان می گذارد تا بدون هیچ مشکلی محصولات را در اندازه ای که می خواهید تولید و روانه بازار کنید.

 

کارشناسان شویاسازان در این زمینه تمام تلاش خود را می کنند تا هر آنچه نیاز است بدانید را فرا بگیرید و از آن ها جهت تولید محصولات خود استفاده کنید. هم اکنون می توانید از طریق شماره های موجود در بخش تماس با ما سایت، با کارشناسان شویاسازارن ارتباط برقرار نمایید و اطلاعات تکمیلی در مورد خط تولید مایع دستشویی را کسب کنید.

لذت راه اندازی خط تولید شخصی

حداقل میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی خط تولید 290 میلیون تومان است

درخواست مشاوره

مشاوره در زمینه تولید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما  تماس بگیرید.

حداقل میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی خط تولید 120 میلیون تومان است.