خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر
خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر

در جوامع امروز با افزایش سطح آگاهی فردی و اجتماعی در ارتباط با رعایت سطح بهداشت، تولید و مصرف مواد شوینده بسیار افزایش یافته است. انواع مواد شوینده عبارت است از: شامپو، صابون، مایع دستشویی، مایع ظرفشویی، وایتکس، شیشه شور و غیره. انواع مواد شوینده در منازل و سازمان های اداری و بهداشتی و همچنین به صورت شخصی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل خط تولید دو نوع از مواد شوینده پر کاربرد، خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر می باشد. این محصولات، رسوب زدا بوده و قدرت پاک کنندگی بالایی دارند و به صورت عمده در بازار عرضه می گردند و بسیار پر مصرف می باشند.

 

کاربرد جرمگیر  

 

 1. این مایع شوینده به صورت تخصصی برای نظافت کف زمین و سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا جرمگیر منجر به افزایش کیفیت در نظافت می گردد.
 2. علاوه بر نظافت و پاک کنندگی سطوح، جرمگیر، طول عمر کفپوش و سطوح را بسیار افزایش می‌دهد.
 3. این محلول رسوب زدای مخصوص شستشوی انواع کف، کفپوش و سطوح می باشد.
 4. جرمگیر مایعی بی رنگ و شفاف بوده که به دلیل دارا بودن فرمولاسیون کاملاً تخصصی دامنه کاربرد وسیعی داشته و انواع مختلفی دارد (جرمگیر سنگ، جرمگیر سرامیک، جرمگیرکاشی و موزاییک، شوینده پارکت، جرمگیر سیمان).
 5. جرمگیر با خاصیت رسوب زدایی برای از بین بردن رسوبات و زنگ زدگی کاربرد داشته و بر روی آلودگی های روغنی بی تاثیر است.

کاربرد مایع سفید کننده

 

 1. از بین بردن لکه ‌های موجود روی البسه و سطوح (منازل، بیمارستان ها، ملحفه، لباس های سفید)، میکروب ‌های خاص یا سایر ارگانیسم ‌ها توسط واکنش شیمیایی اکسیداسیون
 2. ضد عفونی کردن مکان هایی در خانه مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و سطوح مختلف در حمام
 3. استفاده از مایع سفید کننده در هتل ها و رستوران ها برای ضد عفونی کردن سرویس بهداشتی و آشپزخانه و شست و شوی ملحفه

تجهیزات و دستگاهی لازم برای راه اندازی خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر

 

دستگاه آب دیونیزه: از این دستگاه جهت تولید آب دیونیزه یا فاقد یون و سختی برای محصولات مختلفی از قبیل آب رادیاتور, شیشه شور، مایع سفید کننده، جرمگیر و سایر محصولات استفاده می شود.

 

مخزن ذخیره آب دیونیزه: پس از دیونیزه کردن آب و ذخیره آن درمخازن ذخیره، آب توسط پمپ و لوله های مورد نظر به میکسر تولید منتقل می گردد.

 

میکسر پلی اتیلن تولید مایعات اسیدی رقیق و غیر اسیدی: به طور معمول میکسر با حجم 2000 لیتر یکی از بهترین میکسرها جهت تولید اولیه بوده که در هر یک ساعت می تواند 2000 لیتر محصول جرمگیر یا سفید کننده (وایتکس) یا مایعات دیگر را تولید نماید. مواد اولیه طبق فرمولاسیون تولید، در میکسر اضافه شده تا محصول نهایی حاصل گردد.

 

مخازن ذخیره محصولات اسیدی و غیراسیدی: محصول تولید شده به مخازن ذخیره منتقل می گردد. این مخازن ذخیره پلی اتیلن موجب می گردد تا هم میکسر جهت تولیدات بعدی آماده شده و هم محصول در مخازن ذخیره جهت کار پرکن وجود داشته باشد.

 

دستگاه پرکن مواد شوینده اسیدی و رقیق: از این دستگاه پرکن برای پر کردن ظروف جرمگیر یا سفید کننده (وایتکس) و سایر محصولات استفاده می شود. بسته به نوع و حجم ظروف و میزان تولید، انواع مختلفی از پرکن ها وجود دارد. دو مدل از این نوع پرکن ها در بازار عرضه می گردد: پرکن های اتوماتیک و پرکن های نیمه اتوماتیک.

 

دستگاه لیبل زن: این دستگاه جهت برچسب زدن و مشخصات محصول بر روی ظروف کاربرد دارد و با توجه به نوع ظروف، حجم و مشخصات لیبل درخواستی مورد نظر تولیدکننده، این دستگاه توسط سازنده طراحی و تولید می گردد.

 

دستگاه جت پرینتر: وظیفه این دستگاه درج تاریخ تولید، تاریخ انقضا و قیمت مصرف کننده یا تولید کننده بر روی لیبل یا ظروف است.

 

دستگاه کانوایر یا نوار نقاله: انتقال محصولات بسته بندی شده به سمت میز ترافیک یا شیرینگ پک.

 

میز ترافیک یا بسته بندی: در نهایت، محصولات تولید شده از روی کانوایر به سمت میز بسته بندی منتقل شده تا بسته بندی گردند.

نمونه خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر

فضای مورد نیاز خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر

باتوجه به تعداد بالای دستگاه های مورد نیاز، تولیدکنندگان به طور معمول به فضای بزرگتری نیاز خواهند داشت. هر چند که، با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های چند کاره، کار برای تولید کنندگان راحت تر شده است. هر چه فضای اولیه شما بزرگ تر باشد، تولیدات بیشتری خواهید داشت اما جای نگرانی نیست و شما می توانید برای تخمین و تهیه فضای اولیه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر با کارشناسان شویا سازان تماس حاصل نمایید.

 

هزینه اولیه خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر

خوشبختانه دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید محصولات اسیدی مانند جرمگیر و مایع سفید کننده مشابه بوده و اگر شما قصد راه اندازی خط تولید هر دو نوع شوینده را  داشته باشید، نیازی به تهیه دستگاه های مختلف و جداگانه ندارید. مواد اولیه این محصولات در کشور ایران به شکل عمده در بازار وجود داشته و می توانید با قیمت مناسب و مقرون به صرفه تهیه نمایید. از سمت دیگر دستگاه هایی با قیمت مناسب و ساخت ایران وجود دارد که علاوه بر ضمانت نامه، خدمات پس از فروش را به خریداران خود ارائه می دهند و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی جهت نصب و تعمیرات نخواهید بود. شما می توانید با هزینه معقول و نسبتا کم با کمک شویا سازان خط تولید خود را راه اندازی نمایید.

 

درآمد خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر

با افزایش تقاضا برای انواع مواد شوینده به ویژه محصولاتی مانند جرمگیر و مایع سفید کننده، راه اندازی خط تولید یک حرکت اقتصادی هوشمندانه بوده و به سرعت می توانید سرمایه اولیه را جبران نمایید.

 

مشاوره خط تولید مایع سفید کننده و جرمگیر

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد، جرمگیر و مایع سفید کننده یکی از پرمصرف ترین و پر کاربردترین محصولات شوینده است که به طور عمده نولید و به بازار عرضه می گردد. بنبراین رقابت زیادی بین تولیدکنندگان خواهد بود. برای موفق شدن در این کسب وکار و رسیدن به سود و درآمد بالا باید کیفبت و رضایت مصرف کننده را مد نظر قرار داده و تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایید. برای دریافت مشاوره با شویا سازان تماس گرفته و خط تولید خود را راه اندازی کنید.

  مشاوره در زمینه تولید

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما  تماس بگیرید.

  حداقل میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی خط تولید 120 میلیون تومان است.